249.00
139.00
99.00
149.00
169.00
119.00

Çikolata

Çikolata herkes tarafından beğenilir ve tüketilir. Küçük ve farklı çeşitlerde olan tatlılardır. Çikolata üretimi mutlaka kaliteli bir şekilde olmalıdır. Bilindiği üzere çikolata üretimi kakao çekirdeklerinden olur. Özel günlerde, misafirlere ikram konusunda ve daha birçok şey de çikolata ikramı tercih edilir. Bayramlarda da çikolata tercihi daha fazladır. Özellikle bayramlar da madlen çikolata tarzı çikolatalar daha fazla sunulur. Bunun sebebi tasarımlarının güzel olması ve dış kaplamasının estetik olmasıdır. Çikolata denildiği zaman, çok geniş bir ürün çeşitliliği bulunur. Bu yüzden tercih yaparken, seçim yapmak biraz zor olabilir. İçerik olarak; meyveli, kuruyemişli, dolgulu ya da sade ve bitter gibi çikolata çeşitleri bulunur.

Çikolata Çeşitleri Nelerdir?

Çikolata çeşitleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerden biri madlen çikolatadır. Özellikle kahve yanında ikram etmek için ideal bir boyutu vardır. Paletli olması da bu konuda büyük bir avantaj sağlar. İstediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Sunumu da farklı şekillerde yapılabilir. Tamamen tercih kişinin zevkine kalmış bir durumdur. Çikolatalar da farklı lezzetler de olduğu gibi farklı şekillerde de olabilir. Genel de kare, dikdörtgen, yuvarlak ve üçgen çeşitleri vardır. Kutu ve şeklinde satılan çikolatalar da oldukça popülerdir. Çikolata herkesi mutlu eder. Eğer yoğun bir tat almak istiyorsanız, dolgulu çikolatalar tam size göre olacaktır.

Özellikle son yıllarda kullanılan kalpli, çiçeklik ve yıldız şeklindeki çikolatalar, özel günlerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Kendi arasında kategorilere ayrılır. Karışık olarak da kutular hazırlanır. İsterseniz çikolataları zevkinize göre yaptırıp üzerine isim ya da bayram tebriği gibi ve şeyler yazdırabilirsiniz. Günümüzde özellikle nişan çikolataları oldukça popülerdir. Güzel bir anı kalmasını İsteyenler, tarihli ve isimli çikolatalar hazırlatabilir.

Draje çikolatalar da çok popülerdir. Özellikle kahve yani sunumlara çok yakışır. Daha küçük olduğu için genel de bu amaçla tercih edilir. Hediyelik Olarak da tercih eden çok fazla kişi vardır. Çikolatalar birbirinden farklı markalar, farklı kalitelerde olabilir. Çikolatanın lezzeti çok önemlidir. Son zamanlarda çikolata içeren lokumlar da tercih edilmeye başlamıştır. Çikolata büyük küçük herkesi mutlu eder. Önemli olan çikolata seçiminde bazı detaylara dikkat edilmesidir. Bonnenuit sitesi, çikolata konusunda çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Herkesin bütçesine ve zevkine hitap eder.

C8B97595 9BE4 4709 A0CB 931B2E18187D scaled

Çikolatası Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çikolata seçimi yaparken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar şu şekildedir;

  • Çikolata içinde bulunan kakao miktarı, kalite açısından çok önemlidir. Buna mutlaka bakılması gerekir.
  • Bitter çikolata daha sağlıklıdır. Bu yüzden tüketimi tavsiye edilir. Hem kendiniz hem de ikramlar için, bitter satın alabilirsiniz.
  • Çikolata gramajları değişiklik gösterir. Bu yüzden ambalaj üzerinde bulunan her bilgiye dikkat edilmesi gerekir.
  • Ürünün taze olması çok önemlidir. Bu yüzden tarihe dikkat edilmesi gerekir.
  • Fındık, fıstık gibi birçok içerik vardır. Kuruyemiş sevenler, tercih edebilir.
  • Hediye olarak tercih edenler, kutu tasarımına dikkat etmelidir.
  • Çikolata tercihi yaparken, kaliteli markalardan şaşmamak gerekir. Markalı ürünler her zaman daha avantaj sağlar.
C7062055 BE83 4F3E A7CD A08772A2E942 scaled

Çikolatası Fiyatları Nelerdir?

Çikolata birçok çeşide sahiptir. Ürünlerin şekli, kalitesi ve diğer birçok detaya göre fiyatlar değişiklik gösterir. Çikolata fiyatları çoğu kişi tarafından merak edilir. En fazla, madlen, draje, özel el yapımı ve truf çikolata çeşitleri tercih edilir. Ürünlerin tarzlarının farklı olduğu gibi fiyatları da farklıdır. Ekonomik fiyatlı ürün arayanlar, madlen çikolata tercih edebilir. Madlen çikolata çeşitleri arasında en uygun fiyatlı olanlardır.

Yüksek fiyatlı olan çikolatalar; Antep fıstıklı, bademli gibi çikolata çeşitleridir. Fiyatlandırma yaparken, birçok detay çok önemlidir. Çikolatanın markası, ambalajı, içindeki kakao miktarı, baskısı ve ya özel üretim olması gibi detaylar çok önemlidir. Kişiye özel olarak hazırlanan çikolata fiyatları genel de pahalı olur. Kutu çikolatalar da kutu içinde kaç adet çikolata olduğu, kaç gram olduğu gibi faktörler önemlidir.

Ekonomik fiyatlı ürünler istiyorsanız, kahve yanı ya da atıştırmalık olarak draje ve madlen çikolatalar tercih edilebilir. Bayram ya da daha özel günler için daha özenli paketlemelerin olduğu, kaliteli çikolatalar tercih edilmelidir. Sütlü, fındıklı ve bitter gibi çeşitlere de yoğun ilgi vardır. Çikolata hem ikramlık olarak hem de bir kültür olarak toplumumuz da çok fazla tercih edilir. Özellikle konuklarınızı mutlu eder. Daha çok renkli, eğlenceli ambalajlar tercih ederek, siz de insanları mutlu edebilir. Ağızlarının tatlanmasını istiyorsanız, hediye edebilirsiniz. Bonnenuit sitesine giriş yaparak birbirinden farklı çikolata çeşitlerine göz atabilir, bütçenize uygun fiyat seçeneklerinden yararlanma imkânı bulabilirsiniz.